عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:‌ کسری بودجه معمولاً با کاهش هزینه جاری دستگاهها جبران می‌شود.
 
محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در مورد راههای جبران کسری بودجه سال جاری که از سوی معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور وقوع کسری بودجه تأیید شده است، گفت: کسری بودجه معمولاً ‌از عدم تحقق درآمدهای بودجه و افزایش مصارف هزینه‌ای از منابع درآمدی پدید می‌آید، این کسری با کاهش اعتبارات هزینه‌ای جبران می‌شود.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: در حال حاضر میزان دقیق کسری بودجه قابل پیش‌بینی نیست، باید تا آخر سال صبر کرد که درآمدهای نفت محقق شود، آن موقع میزان دقیق کسری بودجه مشخص می‌شود.
 
فرهنگی افزود: در احکام قانون بودجه سال جاری اجازه جابجایی 10 درصد از اعتبارات از جمله اعتبارات هدفمندی یارانه‌ها به دولت داده شده است و دولت می‌تواند ازاین اختیارات استفاده کند.
 
نماینده تبریز در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا اجازه جابجایی 10درصد از منابع می‌تواند جبران کسری بودجه کند، گفت: باید میزان دقیق کسری بودجه در پایان سال مشخص شود و در حال حاضر رقم آن قابل پیش‌بینی نیست.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: همچنین در مصوبه‌ای که مجلس گذراند، به دولت اجازه داده شد، از محل درآمد مابه‌التفاوت فروش نرخ ارز در بودجه عمومی دولت استفاده شود.
 
فرهنگی در مورد طرح تأمین کالاهای اساسی برای اقشار نیازمند، گفت: این طرح که از سوی نمایندگان با یک فوریت ارائه شد، نمایندگان به فوریت آن رأی دادند،اما نه کلیات و یا جزئیات آن هنوز تصویب نشده است.
 
عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: این طرح از سوی آقای ابوترابی از نایبان رئیس مجلس به کمیسیون مربوطه ارجاع خواهد شد که در آنجا به درستی بررسی شود.
 
وی در مورد اینکه کمیسیون اصلی رسیدگی به این طرح کدام خواهد بود، گفت: آقای ابوترابی تشخیص می‌دهد که طرح نمایندگان را به کدام کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع دهد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.