اخبار,اخبار بین الملل,خلع لباس  کشکیشان  کلیسای کاتولیک


اخبار بین الملل - اسناد ارایه شده از سوی واتیکان فاش کرد
خلع لباس 400 کشکیش به دلیل رسوایی جنسی توسط کلیسای کاتولیک

ازدواج در کلیسای کاتولیک امری ممنوع است و از این رو مساله سوءاستفاده های جنسی از جمله کودک آزاری امری شایع در این کلیسا است که تا کنون هزاران پرونده در سرتاسر جهان در این باره تشکیل شده است.

 اسناد ارایه شده از سوی واتیکان به سازمان ملل نشان داد پاپ بندیکت شانزدهم رهبر سابق کاتولیک های جهان که در ماه مارس سال 2013 به طور غیر منتظره ای از سمت خود استعفا کرد، در سال های 2010 و 2011 بیش از 400 کشیشز را به دلیل سوء رفتار جنسی و مسایلی چون کودک آزاری از تمامی سمت هایشان خلع کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس پاپ فرانسیس رهبر جدید کاتولیک های جهان در واکنش به اسناد تازه ارایه شده به سازمان ملل گفت که این مساله لکه ننگی بر دامن کلیسای کاتولیک است.

واتیکان از سال 1990 به عضویت در معاهده حقوق کودک سازمان ملل در آمده است و اسناد ارایه شده در واقع اسنادی بوده به این سازمان مبنی بر اقدامات واتیکان در راستای توقف یا کاهش موارد کودک آزاری درون کلیسای کاتولیک.

کلیسای کاتولیک درباره مساله کودک آزاری به بدنامی شهره است و تقریبا در تمامی کشورهای جهان مدارک و پرونده هایی مبنی بر سوءاستفاده جنسی کشیشان از کودکان و نوجوانان وجود دارد ؛ این در حالی است که بسیاری دیگر از افراد نیز که در این باره مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند ترجیح می دهند آن را فاش نکرده و سکوت کنند.
 
ماجرای استعفای نا بهنگام پاپ پیشین همواره یکی از ابهامات بوده است و برخی رسانه ها شایعه افشای اسناد شخصی پاپ از سوی کارپرداز خصوصی اش و برخی دیگر نیز مساله تشکیل یک مافیای قدرتمند درون واتیکان را که پاپ بندیکت را از عمل عاجز و خسته کرده بود، دلیل کناره گیری وی از رهبری کلیسای کاتولیک می دانند.

موضوع کودک آزاری در کلیسای کاتولیک از جمله مواردی بوده است که در سال های گذشته به ویژه در سال های 2009 و 2010 به یکی از خبرسازترین سوژه های این کلیسا تبدیل شد.

پاپ فرانسیس ماه گذشته میلادی در راستای عمل به وعده های اصلاحی خود یک کمیته ویژه برای مبارزه با کودک آزاری در کلیسای کاتولیک تشکیل داده است و به نظر می رسد تحویل مدارک و گزارش مربوط به مبارزه با موارد کودک آزاری به کیمته صیانت از حقوق کودکان سازمان ملل نیز یکی دیگر از موارد تغییر رویکرد کلیسای کاتولیک در راستای مبارزه موثرتر با این پدیده باشد.

واتیکان از سال 1996 تا 2010 در برابردرخواست این کمیته برای ارایه اسناد مبارزه با پدیده کودک آزاری مقاومت می کرد و موضع ثابت کلیسای کاتولیک در طی این سال ها این بود که این اسناد را تنها در صورتی که یک کشور مستقل عضو سازمان ، آنها را برای رسیدگی قضایی برای یک پرونده درخواست کند، ارایه خواهد کرد.

اسناد ارایه شده در روز پنج شنبه به کمیته صیانت از حقوق کودکان نشان می دهد تنها در سال های 2010 و 2011 پاپ بندیکت شانزدهم بیش از 400 کشیش را به دلیل کودک آزاری ، از تمامی مقام هایشان خلع کرده است.

ازدواج در کلیسای کاتولیک امری ممنوع است و از این رو مساله سوءاستفاده های جنسی از جمله کودک آزاری امری شایع در این کلیسا است که تا کنون هزاران پرونده در سرتاسر جهان در این باره تشکیل شده است.
اخبار بین الملل - عصر ایرانرپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.