171201-247726.jpgشفاف: ممنوعیت مجسمه بودا در ایران بازتاب زیادی در رسانه ها داشت. خبرگزاری فرانسه در مطلبی با تیتر " بودا به اتهام حمله در ایران بازداشت شده است " نوشت: مجسمه ها بودا به عنوان مجسمه ممنوعه در ایران به عروسک " باربی " و شخصیت های کارتون " سیمبسونز " پیوست.

در ادامه این مطلب آمده است: با اینکه ایران اسباب بازی هایی مثل باربی را به دلیل جلوگیری از تاثیرات غرب بر جامعه ایرانی ممنوع کرده است اما این اولین باری است که مخالفت خود را با نمادهای شرق اعلام می کند.

در این گزارش همچنین آمده است: برخی از ایرانی ها مجسمه های بودا را به صورت تزئینی برای قرار دادن در منازل و خودروهایشان می خرند و حتما اعتقادی به بودا ندارند. در سال 2011 بسیاری از مجسمه های شخصیت های ایرانی از خیابان های تهران حذف شدند. در این مسئله گروهی بی نام متهم شد که معقتد است اسلام مخالف مجسم کردن تصاویر انسان در هنر است.

روزنامه الیوم چاپ ریاض نیز در مطلبی نوشت که ایران قبل از ممنوعیت مجسمه بودا علیه برخی یاز نمادهای فرهنگی غربی از جمله باربی اعلام جنگ کرده بود.ایران همچنین بازی ها و انیمیشن ها و محصولات دیگری که معرف نمادهای غربی هستند را به دلیل جلوگیری از تحت تاثیر گرفتن از غرب ممنوع کرده است اما این اولین باری است که با نمادهای دینی شرقی مخالفت می کند.

در پایگاه خبری حیاتنا نیز مطلبی با تیتر " بودا هم به لیست ممنوعات در ایران پیوست " نوشته است. در این مطلب آمده است: بعد از جمع آوری مجسمه بودا از بازارهای تهران این مجسمه هم به فهرست چیزهای ممنوع در ایران پیوست. مجسمه های بودا در تهران برای جلوگیری از ترویج بودیسم جمع آوری شده است.

در ادامه این مطلب آمده است: ایران بر اساس قانون اساسی مسیحیت و یهود را در کنار اسلام به رسمیت می شناسد. بر اساس قانون اساسی ایران همه حقوق غیرمسلمانان در کشور باید رعایت شود. اما برای اولین بار ایران مانع نمادهای دینی آن هم شرقی در جامعه می شود.
قبل از این جابری انصاری دبیر ستاد صیانت از آثار فرهنگی در ایران با اشاره به اینکه مجسمه بودا از مصادیق تهاجم فرهنگی است از جمع‌آوری این مجسمه‌ها از فروشگاه‌های تهران خبر داده بود.

رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.