808236-769382.png  رییس جمهوی اسلامی ایران یکشنبه شب در بدو ورود به کشور آفریقایی بنین در نشست خبری کوتاه با همتای بنینی خود روابط تهران و پورتونوو را مستحکم و دوستانه خواند و گفت: دو کشور می‌توانند از تجربه و امکانات یکدیگر استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمود احمدی‌نژاد پس از استقبال رسمی از سوی «توماس یایی بونی» رییس جمهوری بنین به همراه وی در یک نشست خبری کوتاه در فرودگاه پورتونوو، افزود: دو کشور با توجه به داشتن تجربه و امکانات خوب به دنبال افزایش همکاری و توسعه مناسبات هستند.
 
وی ابراز امیداری کرد در این سفر، دو کشور در زمینه‌های تجارت، کشاورزی، صنایع فلزی و تبادل خدمات فنی و مهندسی به توافق‌های خوبی دست یابند.
 
رییس جمهوری، بنین را کشوری بسیار زیبا و سرشار از استعادهای انسانی و طبیعی دانست و گفت: مطمئنم با مدیریت رییس جمهوری و مردم این کشور، شاهد رشد و پیشرفت بنین در عرصه‌های مختلف خواهیم بود.
 
** ایران و بنین طرفدار صلح و دوستی ملتها هستند
 
«توماس یایی بونی» رییس جمهوری بنین نیز در این نشست خبری با یادآوری حضور در شانزدهم اجلاس سران عدم تعهد در تهران گفت: در این اجلاس که به میزبانی خوب ایران برگزار شد، دو طرف درباره مدیریت جهانی به تبادل نظر پرداختند.
 
وی با بیان اینکه بنین و جمهوری اسلامی ایران طرفدار صلح و دوستی میان ملتها هستند، خاطرنشان کرد: بر این اساس دو کشور در این زمینه با یکدیگر همکاری می‌کنند.
 
رییس جمهوری بنین با یادآوری اینکه آقای احمدی نژاد در اجلاس عدم تعهد در تهران اعلام کرد که از کشورهای عضو غیرمتعهد دیدار می‌کند، گفت: امروز باعث افتخار است که رییس جمهوری ایران در بنین حضور یافته و می‌خواهد از دو کشور آفریقایی در غرب آفریقا نیز دیدار کند.
 
وی ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور ایران و بنین برای منافع دو ملت بیش از پیش ارتقاء یابد.

رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.