تاريخ : | | نویسنده : hajahmad
دنیای اقتصاد: اوضاع و احوال این روزهای بازار کامپیوتر نسبت به هفته‌هاي قبل نامساعدتر است و میزان تقاضا در بازار در حد چشمگیری کاهش یافته است. کسبه و فعالان بازار هم که از این شرایط نگران هستند گویا از هیچ تلاشی برای نجات بازار و البته سرمایه خود مضايقه نمی‌کنند.

به گفته فعالان بازار کامپیوتر، طی هفته‌هاي اخیر وضعیت بازار به گونه‌ای بوده است كه برخی از کسبه از عهده پرداخت هزینه‌هایی مانند اجاره و... برنیامده و واحدهای فروشگاهی را تحویل داده‌اند، گروهی نیز ناچار به کاهش بیشتر قیمت‌ها شده‌اند تا مگر توجه‌ها برای خرید به سمت بازار جلب شود.

احمد راستی، یکی از کسبه بازار کامپیوتر در این باره اعلام کرد: از حدود هفته قبل در بازار کامپیوتر شاهد ریزش شدیدتر تقاضا به ویژه برای لپ‌تاپ و تبلت بوده‌ایم که این موضوع منجر به نگرانی بیشتر کسبه بازار به ویژه آن دسته که برای واردات کالاهای جدید اقدام کرده‌اند شده است. به گفته وی چنین اتفاقی با توجه به ثبات تقریبی قیمت دلار آزاد گویای این امر است که بازار با ریزش تقاضا مواجه شده است.

عاطفی، یکی دیگر از کسبه بازار کامپیوتر پایتخت هم در این باره گفت: میزان تقاضا در حدی کاهش یافته است که پیش‌بینی تعطیلی بازار چندان بعید و دور از ذهن نیست. وی افزود: طی هفته گذشته چنین اتفاقی منجر به بروز اتفاقاتی در بازار شده است که تغییرات قیمت، تعطیلی واحدهای فروشگاهی و آشفتگی بیشتر بازار برخی از این اتفاقات است.

بهنامی، یکی دیگر از کسبه بازار هم با تایید این موضوع که رکود حاکم در بازار به شدت سنگین است، گفت: با توجه به این موضوع در بازار تقاضا در حد چشمگیری کاهش یافته است، تعدادی از کسبه دوباره برای کاهش قیمت‌ها اقدام کرده‌اند و قیمت‌ها را در حدود 20 تا 50 هزار تومان و حتی در مورد برخی از کالاها مانند تعدادی از مدل‌های تبلت در حدود 70 تا 80هزار تومان کاهش داده‌اند.

وی با اشاره به این موضوع که کاهش 20 هزار تومانی قیمت برای کسبه و فعالان بازار که کالاها را با دلار گران وارد بازار کرده‌اند بسیار سنگین است، گفت: این کاهش 20 تا 80 هزار تومانی قیمت نشان‌دهنده وخامت وضعیت بازار است.

یکی دیگر از کسبه بازار کامپیوتر هم با بیان این مطلب که بازار کم مخاطب شده است، گفت: اگر سری به بازار کامپیوتر بزنید متوجه می شوید که بازار حالت پویایی سابق را ندارد و اندک مراجعینی که در بازار حضور دارند شامل افرادی هستند که تنها برای تماشا و از سر بیکاری آمده‌اند.

وی گفت: چنین اتفاقی منجر به کاهش قیمت‌ها در بازار شده است. اما عده‌ای هم هستند که اعتقادی به کاهش قیمت نداشته و در انتظار ماه‌های پررونق هستند. به همین دلیل از کاهش قیمت‌ها در بازار خودداری کرده‌اند که چنین موضوعی منجر به چند دستگی قیمت و آشفتگی بازار شده است.

روزبه، یکی از کسبه بازار در این مورد می‌گوید: شاید کاهش قیمت‌ها تا حدودی توجه‌ها را به سمت بازار جلب کند، اما این تصور را نزد مشتری به وجود می‌آورد که وقتی فروشنده تا این حد قیمت را کاهش داده است حتما بیش از این هم امکان کاهش قیمت وجود دارد.

وی همچنین افزود: در شرایط فعلی مشکل بازار تقاضای ما قیمت محض نیست. بلکه مشکل این است که کسی توان خرید ندارد. حالا می‌خواهد قیمت‌ها 100 یا 200 هزار تومان کاهش یابد. به گفته این فعال بازار، برای فردی که در ماه یک میلیون تومان حقوق می‌گیرد صرفه اقتصادی ندارد دو تا سه میلیون تومان بابت خرید لپ‌تاپ و تبلت هزینه کند. در حالی‌که هزینه‌هایی نیز دارد.

یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره گفت: معمولا هر سال در این ایام از سال بازار حالت رکود دارد و بروز چنین اتفاقی در بازار چندان غیرقابل پیش‌بینی نبود. وی افزود: البته میزان تقاضا نسبت به سال‌های قبل کاهش بیشتری یافته است اما به نظر نمی‌رسد وضعیت بازار به همین منوال بماند و بازار در ماه‌های آینده روزهای پررونق‌تری را نسبت به اکنون سپری كند.


رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.