سیدحسن خمینی با تاکید بر این‌که «یکی از وظایف قرآن‌پژوهان مراقبت از رفتار در عمل و گفتار است» گفت: متاسفانه جامعه ما به هر علتی بی‌ادب شده در حالی که یکی از خصلت‌های بزرگ ایرانی‌ها ادب‌شان است.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی صبح امروز(پنجشنبه) در همایش بانوان قرآن پژوه در سالن همایش‌های برج میلاد با اشاره به این‌که «پژوهش در همه علوم برای یافتن یک نتیجه علمی است و انسان‌ها به این قصد پژوهش می‌کنند» گفت: در حوزه پژوهش‌های قرآنی یک تفاوت وجود دارد و آن این است که پژوهشگر به دنبال یافتن یک نتیجه علمی نیست بلکه به دنبال یافتن نتیجه عملی است.

وی خاطرنشان کرد: در پژوهش‌های قرآنی انسان به این سمت حرکت می‌کند که دری بر روی جان و روح خود باز کند، لذا باید مراقب باشیم تعلیم و تعلم و پژوهش‌های قرآنی را برای این هدف مهم قرار دهیم.

سیدحسن خمینی با تاکید بر این‌که «کسانی که در پژوهش‌های قرآنی گام برمی‌دارند هدف‌شان صرفا تلاش برای یافتن نتیجه علمی نیست» تصریح کرد: برای اینکه به پژوهش‌های عملی در زمینه پژوهش‌های قرآنی برسیم ابتدا باید احساس فقر و نیاز کنیم وگرنه وارد آب می‌شویم و با لب خشکیده بیرون می‌آییم.

وی ادامه داد: دومین نیاز این است که انسان باید دائما مراقب اعمال و رفتار خود باشد و این مراقبت هم در رفتار است و هم در گفتار. لذا نباید کاری کنیم که در جامعه انگشت‌نما شویم.

وی در این باره با اشاره به مقوله عفاف و حجاب به عنوان یکی از رفتارها و ارزش‌های عمده دینی خطاب به بانوان قرآن پژوه گفت: شما باید نسبت به خود و سایرین این حساسیت را داشته باشید، لذا بحث حجاب و عفاف از مسائلی است که باید جامعه قرآنی نسبت به آن حساسیت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه دین‌دار، جامعه‌ای است که خود را در مسیر تمول قرآن قرار می‌دهد و به تمام عرصه‌ها توجه دارد. در نگاه انسان دین‌دار هم، غیبت و تهمت گناه دارد و هم انسان دین‌دار نسبت به نماز و حجاب و... بی‌توجهی نمی‌کند.

سیدحسن خمینی در ادامه مراقبت از گفتار را دیگر وظیفه قرآن پژوهان دانست و افزود: یکی از مسائل مهم در این زمینه رعایت ادب است در حالی که یکی از خصلت‌های بزرگ ایرانی‌ها ادب‌شان بوده است، امروز متاسفانه به هر علتی جامعه ما بی‌ادب شده است که انگار باید نهضتی برای بازگشت به همان ادب گذشته درست کنیم.

وی یادآور شد: مراقبت دیگر که باید مورد توجه قرآن پژوهان باشد، مراقبت در افکار است که ما ذهن‌ و دل‌مان را پاک کنیم و حسادت و کینه را از آن بیرون کنیم که در این زمینه روایات فراوانی از پیامبر(ص) و ائمه(ع) آمده است.

وی با اشاره به این‌که «برای اصلاح جامعه من و شما باید از خودمان شروع کنیم» گفت:‌ حامل قرآن در نگاه پیامبر(ص) دارای ویژگی‌های زیادی است که باید در پژوهش‌های قرآنی آنها را مورد توجه قرار دهیم.رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.