اخبار,اخبار اجتماعی,بیماری ام اس


اخبار اجتماعی - افزایش روزافزون مبتلایان ام اس در کشور/ خانم های جوان درگیر بیماری

تا چند سال پیش تمام تلاش ما این بود که این بیماری را به مردم معرفی کنیم اما حالا تعداد افرادی که ام‌ اس را نمی‌شناسند بسیار کم است. بنابراین امروز هدف انجمن و بیماران که صاحبان اصلی انجمن هستند، این است که ثابت کنند ام‌ اس نه تنها ناتوانی نیست که می‌تواند عین توانایی باشد.

نایب رئیس انجمن ام‌اس گفت: در دو دهه اخیر بیماری ام اس افزایش روزافزونی در کشور ما داشته و تعداد زیادی از جوانان و به خصوص خانمهای جوان را مبتلا کرده است.

دکتر محمدعلی صحرائیان در گفتگو با مهر که در حاشیه برگزاری بازارچه خیریه‌ بیماران مبتلا به ام‌ اس برگزار شد، به علائم متفاوت و طیف گسترده بیماران ام اس اشاره کرد و افزود: برخی از افراد متاسفانه به دلیل بروز این مشکل دچار ناتوانی می‌شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، بیمارانی هم هستند که وضعیت خوبی دارند و به زندگی عادی‌ خودشان ادامه می‌دهند. این گروه از بیماران نه تنها ناتوان نمی‌شوند که حتی می‌توانند همراه افراد سالم یا بهتر از آنها کار کنند و فعالیت اجتماعی داشته باشند. با این حال وقتی درباره ام‌ اس صحبت می‌شود، اغلب افراد جامعه به ناتوانی می‌اندیشند و تصور می‌کنند ام‌ اس همیشه به معنای ناتوان شدن است.

این متخصص مغز و اعصاب افزود: تا چند سال پیش تمام تلاش ما این بود که این بیماری را به مردم معرفی کنیم اما حالا تعداد افرادی که ام‌ اس را نمی‌شناسند بسیار کم است. بنابراین امروز هدف انجمن و بیماران که صاحبان اصلی انجمن هستند، این است که ثابت کنند ام‌ اس نه تنها ناتوانی نیست که می‌تواند عین توانایی باشد.

صحرائیان با تاکید بر اهمیت برپایی برنامه‌هایی مانند بازارچه خیریه ام‌ اس که بسیاری از بیماران در برگزاری آن مشارکت داشتند، گفت: این برنامه‌ها نشان می‌دهد ام‌ اس چیست و افراد مبتلا به این بیماری چه کسانی هستند. همه ما شاهد بوده‌ایم برخی از این بیماران پس از ابتلا به ام اس و برای اینکه بتوانند توانایی‌های خودشان را ثابت کنند، به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کرده و می‌کنند. این نوع فعالیتها که توسط مبتلایان به ام‌ اس انجام می‌شود، به معنی موفقیت کسانی است که به بیماری‌ خودشان اجازه نداده‌اند زندگی آنها را تحت تاثیر قرار دهد.
 اخبار اجتماعی - مهر

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.