اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


اخبار بین الملل - مکالمه ای متفاوت که راز پرواز ام.اچ 370 را پیچیده تر کرد

دولت مالزی مکالمه جدیدی از آخرین تماس پرواز ام.اچ 370 با مرکز کنترل ترافیک هوایی این کشور منتشر کرد که انتقاد از مقامات کوالالامپور را افزایش می دهد و معمای این پرواز را پیچیده تر می کند.

به گزارش ایرنا، در این مکالمه که هشام الدین حسین سرپرست وزارت حمل و نقل مالزی ارایه کرده است خلبان یا کمک خلبان به برج مراقبت اعلام می کند ˈشب بخیر، 370 مالزیˈ و این با کلماتی که قبل از این توسط مالزی منتشر شده بود تفاوت دارد.
 
دولت مالزی تاکید داشت صدای مخابره شده از کابین خلبان به برج مراقبت اعلام کرده است ˈبسیار خوب ، شب بخیرˈ و اکنون این مکالمه کوتاه و متفاوت برای دولت مالزی دردسرساز شد.
 
نحوه مدیریت بحران ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 377 با 239 مسافر و خدمه پرواز در مسیر کوالالامپور به پکن در 25 روز پیش توسط مالزی با انتقاد زیاد کشورها و وابستگان مسافران بخصوص چینی ها مواجه شد.
 
روایت تازه از آخرین تماس برج مراقبت و کابین خلبان پرواز این هواپیما که گمان می رود در جنوب اقیانوس هند سقوط کرده باشد می تواند برای دولت مالزی دردسر جدیدی بیافریند.
 
تاکنون مشخص نشده است که این مکالمه را خلبان یا کمک خلبان با برج مراقبت برقرار کرده است. برخی گمانه ها حکایت از آن داشت که امکان دارد خلبان این پرواز در مسیر دست به خودکشی زده باشد و یا کابین خلبان مسیر پرواز را تغییر داده باشد.
 
شایعات زیادی پیرامون ناپدید شدن این هواپیما طی 25 روز گذشته شکل گرفت و دولت مالزی نیز به این شایعات دامن زد و تلاش داشت مخالفان از جمله انورابراهیم رهبر مخالفان دولت و از بستگان خلبان را درگیر این جریان کند.
 
طرح موضوع تماس تلفنی یک زن ناشناس با خلبان هواپیمای مفقودشده از طریق سیم کارت خریداری شده با کارت هویت جعلی نیز بعد جدیدی به این معمای پیچیده داد.
 
زهاری احمدشاه خلبان هواپیما یکی از مظنونان ناپدیدشدن هواپیما طی این مدت بود.
 
با گذشت 25 روز از ناپدیدشدن این پرواز تاکنون اثری از هواپیما پیدانشده است و 10 فروند هواپیما و 10 کشتی عملیات جستجو را در مساحت 254 هزار کیلومتر مربع در جنوب اقیانوس هند انجام می دهند.
 
نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی نیز قرار است فردا به شهر پرت استرالیا برای نظارت بر عملیات جستجوی بین المللی برای یافتن اثری از پرواز ام.اچ 370 سفر کند.
 
عملیات جستجو در جنوب اقیانوس هند از پایگاه هوایی پرت استرالیا فرماندهی می شود. این شهر نزدیک ترین خشکی به محل احتمالی سقوط هواپیما است.
 
هواپیمای بویینگ 777 خطوط هوایی مالزی ساعت 41 دقیقه بامداد 17 اسفند ماه سال گذشته (25 روز پیش) با 239 مسافر و خدمه پرواز حدود یک ساعت پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی کوالالامپور و در مسیر پکن از صفحه رادارها ناپدید شد.
 
این پرواز قرار بود ساعت شش و 30 دقیقه همان روز در فرودگاه پکن به زمین بنشیند ، اما داده های رادارها پس از گذشت چند روز نشان داد هواپیما تغییر مسیر داده و احتمال داده شد در جنوب اقیانوس آرام سقوط کرده باشد.
 
علت تغییر مسیر هواپیما نیز تاکنون مشخص نشده است و این سوال ها بزرگترین معمای تاریخ هوانوردی را پیپچیده تر کرده است.

اخبار بین الملل -  ایرنا

 رپورتاژ
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.