تاريخ : | | نویسنده : hajahmad

 

 

مافياي موادمخدر به اين معنا است كه...

 

فرمانده نيروي‌انتظامي در جمع خبرنگاران:

مافياي مواد مخدر به اين معني است كه مقامات دولتي در جريان ترانزيت مواد مخدر مسئول باشند. در ايران ممكن است در جايي مامور دولتي همكاري كند اما چيزي به نام مافياي مواد مخدر مثل خاندان پهلوي نداريم.

فرمانده كل نيروي‌انتظامي در اولين همايش هم‌انديشي مبارزه با مواد مخدر و پولشويي در جمع خبرنگاران درباره دستگيري باند پولشويي در ايران گفت: تاكنون چنين باندي دستگير نشده زيرا اساسا مبدا و مقصد مبادله پول خارج از ايران است كه از طريق صرافي‌هاي همان كشورها مبادله با مقصد انجام مي‌گيرد.
با اين حال سردار اسماعيل احمدي‌مقدم ادامه داد: تاكنون 100 باند شناسايي شده اما به همين دليل هيچ باندي دستگير نشده است، مبادلاتي كه در ايران انجام مي‌شود مبادلات كوچك و خرده‌فروشي است و قيمت مبادلات از مرزهاي شرقي تا غربي دو تا سه برابر مي‌شود.
وي با اشاره به نقص قوانين گفت: در اصلاحيه قانون در كميسيون قضايي مجمع اين موضوع بررسي مي‌شود.
احمدي‌مقدم تاكيد كرد: دانه‌درشت‌ها يعني قاچاقچيان دسته اول در ايران نيستند يعني باربرها در ايران‌اند كه با اصلاح خلاءهاي قانوني و راه‌هاي فرار از قانون به دستگيري آنها مي‌پردازيم.
وي گفت: وقتي ما دو تن مواد مخدر مي‌گيريم صرفا باربر مقصر نيست اما در خيلي موارد حتي خودروها را هم آزاد مي‌كنيم به اين دليل كه باربرها از نقص قانون استفاده مي‌كنند و مثلا با خودروهاي استيجاري مواد رد و بدل مي‌كنند و ما نمي‌توانيم خودرو را توقيف كنيم به اين دليل كه صاحب خودرو بي‌گناه است.
فرمانده نيروي‌انتظامي افزود: شبكه‌هاي داخلي را كه مكررا گرفته و رسانه‌ها را در جريان آن قرار مي‌دهيم اما بحث جديد كنترل دليوري(Deliver) است به اين معنا كه همان‌طور كه وقتي ترانزيتي را در مرز شرقي شناسايي مي‌كنيم اما در اردبيل دستگير مي‌كنيم تا بتوانيم واسطه‌هاي بين راه را شناسايي كنيم مي‌توان اين كار را بين كشورهاي مختلف انجام داد و در قوانين جديد رد پايي براي اين مسئله نيز پيش‌بيني شده است.
وي درباره حضور مافياي مواد مخدر در ايران گفت: مافياي مواد مخدر به اين معني است كه مقامات دولتي در جريان ترانزيت مواد مخدر مسئول باشند. در ايران ممكن است در جايي مامور دولتي همكاري كند اما چيزي به نام مافياي مواد مخدر مثل خاندان پهلوي نداريم.
وي اشاره كرد: از ديگر مواردي كه باعث معضل با پولشويي مي‌شود، اين است كه در كشورهاي شرقي و غربي ما قوانين درستي درباره پولشويي وجود ندارد.

در خيابان راه نمي‌افتيم كه از كسي بپرسيم كه چه نسبتي داريد
وي در ارتباط با طرح امنيت اجتماعي گفت: در برنامه اين طرح اصلي وجود ندارد كه در صورت ديدن زن و مرد در خيابان نسبت آنها را از يكديگر بپرسيم. اين بدين معني نيست كه اگر كسي را به دليل ديگري گرفتيم و متوجه رابطه نامشروع شديم از آن چشم‌پوشي كنيم اما اينكه در خيابان‌ها راه بيفتيم و ببينيم چه كسي چه نسبتي با چه كسي دارد بيشتر شبيه يك جوك است.
وي همچنين درباره اين طرح گفت: توصيه ما به مردم رعايت قانون است و پس از آن دستگاه‌هاي فرهنگي بايد فرهنگ‌سازي كنند و تمام تلاشمان اين است كه نيروي انتظامي در آخرين مرحله وارد شود اما نه به اين معنا كه نيروي انتظامي با كسي برخورد خشني داشته باشد.
وي افزود: طرح امنيت اجتماعي در همه ايران در حال اجرا است اما از آنجايي كه موضوعات اجتماعي شهرهاي مختلف با هم متفاوت است مقامات استاني درباره چگونگي اين طرح تصميم مي‌گيرند.

صدور 600هزار كارت‌شناسايي معتادان
وي در ارتباط با طرح كارت شناسايي معتادان گفت: معتاد وقتي مريض شناخته مي‌شود كه تحت درمان قرار بگيرد به همين دليل به معتادان تحت درمان كه تا سال گذشته بالغ بر 600 هزار نفر بودند كارت شناسايي تعلق مي‌گيرد تا بتوانند دارو دريافت كنند و يك معتاد از چند مركز به طور همزمان دارو دريافت نكند.
وي افزود: اين سامانه آخرين وضعيت معتادين و تعداد ‎آنها را در اختيار ما قرار مي‌دهد و زير نظر پليس و ستاد مبارزه با مواد مخدر است و از آنجايي كه يك سامانه درماني است به طور مستقيم زير نظر وزارت بهداشت قرار دارد...../تحلیل:ایلنارپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.