عصر ايران - وزارت مسكن و شهرسازي به منظور ايجاد مناطق مسكوني مناسب در شهرهاي جديد پرند و هشتگرد و هم‌چنين 22 شهر جديد اقدام به ساخت واحدهاي مسكوني با همكاري بخش خصوصي كشورهاي ايران و مالزي كرده است.

مهندس سعيدي‌كيا ـ وزير مسكن و شهرسازي امروز (يك‌شنبه) در مراسم كلنگ‌زني ساخت 20 هزار واحد مسكوني در شهر جديد پرند و هشتگرد افزود: وزارت مسكن و شهرسازي در اين شهرهاي جديد براي ساخت مسكن، زمين رايگان در اختيار انبوه‌سازان داخلي و خارجي قرار ‌داده است.

او ادامه داد: بر اساس اصل 31 قانون اساسي كه داشتن مسكن مناسب را حق هر فرد و خانواده ايراني مي‌داند، وزارت مسكن راهبردهاي اساسي تامين مسكن امن و سالم و در استطاعت مالي خانوار براي همه و هم‌چنين ارتقاي كيفيت زيست و يا به عبارتي بهبود شرايط سكونت با توجه به خدمات مربوط به مسكن در بستري مناسب يعني داشتن شهرهاي مناسب براي دستيابي به مسكن مناسب، بهبود مديريت بخش مسكن از طريق ايجاد هماهنگي بين برنامه‌هاي مسكن و توسعه شهري را مدنظر قرار دارد.

وزير مسكن و شهرسازي در ادامه افزود: شهرهاي جديد به عنوان يكي از بسترهاي مناسب توسعه شهري با برنامه‌ريزي از پيش انديشيده شده از ويژگي‌هاي خاصي درجهت عملي كردن راهبردهاي اساسي طرح جامع مسكن برخوردار هستند. هم‌چنين شهرهاي جديد روند رشد مناطق شهري را به سوي توسعه برنامه‌ريزي شده و پايدار هدايت مي‌كنند و در جهت تحقق اهداف طرح جامع مسكن موثر خواهند بود.

وي تصريح كرد: طرح‌هاي اجرا شده توسط وزارت مسكن و شهرسازي را از آن جايي كه مي‌تواند از طريق اعمال مديريت هماهنگ ساخت و ساز به توليد انبوه مسكن براي گروه‌هاي با درآمد متوسط بپردازند كه اين امور با استفاده از فن‌آوري‌هاي جديد پيشرفته در زمينه ساخت و ساز مي‌توانند زمينه‌اي براي ايجاد نوآوري باشند و كيفيت ساخت و ساز را مخصوصا درجهت مقاوم‌سازي با توجه به شرايط ويژه زمين ساختي كشور فراهم آورند.

سعيدي‌كيا هم‌چنين از فعاليت شركت‌هاي ساختمان‌سازي در چند كشور خبر داد و تصريح كرد: يك گروه كارشناسي زمينه حضور شركت‌هاي ساختماني ايران در كشورهاي سوريه، ليبي و الجزائر را بررسي مي‌كنند.

در ادامه محمد خالد نورالدين ـ وزير توسعه كارآفريني و تعاون مالزي ـ گفت: اجراي 2 طرح شهرسازي در شهرهاي پرند و هشتگرد كه بالغ بر 500 ميليون دلار سرمايه‌گذاري است اقدامي‌ مثبت از طرف كشور مالزي براي همكاري در بخش مسكن ‌ايران است.

او در ادامه تصريح كرد: دولت مالزي از طرح‌هاي در دست احداث شركت‌هاي مالزيايي به طور كامل حمايت مي‌كند و تمام تسهيلات لازم و ضمانت‌هاي بانكي و تسهيلاتي را در اختيار شركت‌هاي مالزيايي قرار خواهد داد.

وزير تعاون مالزي در ادامه افزود: احداث 20 هزار واحد در شهرهاي پرند و هشتگرد اولين گام شركت‌هاي خصوصي مالزي در ايران است و مسوولان مالزي و خصوصا وزارت تعاون منتظر طرح‌هاي بزرگ ديگري هستند و وزارت مسكن جمهوري اسلامي ‌ايران با تسهيلات و شرايط مناسبي كه در اختيار انبوه‌سازان خارجي قرار داده است به نوعي رضايت خود را از حضور اين شركت‌ها اعلام كرده است.

گفتني است در شهرهاي پرند و هشتگرد وزارت مسكن زمين را به صورت رايگان در اختيار شركت مالزيايي قرار داده است تا اين شركت اقدام به فعاليت كند. هر واحد مسكوني نزديك به 13 ميليون وام در اختيار آن قرار داده شده است كه با اين حساب 80 درصد قيمت ساخت واحدهاي مسكوني به صورت وام است.

وزارت مسكن سالانه قرار است 20 هزار واحد مسكوني از اين طريق در كشور احداث كند.رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.