514339-546236.jpg


عصرایران- یک روزنامه اسراییلی در مقاله ای نوشت: اگر جرج بوش، "لیندون جانسون" باشد و عراق هم ویتنام، رییس جمهور فعلی آمریکا وجهه ای نظیر ریچارد نیکسون می یابد و ایران هم همچون کامبوج خواهد شد که نیروهای آمریکایی بعد از ویتنام به آن حمله کردند.

به گزارش عصر ايران (asriran.com)، روزنامه "هاآرتص" نوشت: در جلسه ای که اعضای کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا با کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه داشتند، سناتور بیدن خاطرنشان کرد که بوش به تنهایی برای کشور تصمیم می گیرد و در حالی که اعمال فشار بیشتر و اعزام 21 هزار و 500 سرباز دیگر به عراق مستلزم موافقت کنگره است، او نیازی به مشاوره نمی بیند.

این روزنامه افزود: زمانی که بوش خبر اعزام یک ناو هواپیمابر دیگر به خلیج فارس را می دهد تا بدین طریق امنیت سربازان خود در عراق را تامین کند، می توان نتایج قابل ملاحظه ای گرفت.

هاآرتص تصریح کرد: بوش تهدید کرده که شبکه های ضد نظامیان آمریکایی مستقر در عراق را در هر جا که باشند، شناسایی خواهد کرد و در صورت لزوم مورد حمله قرار خواهد داد و این نکته، اتفاقات اواخر جنگ آمریکا با ویتنام را تداعی می کند که مقامات کاخ سفید به این نتیجه رسیدند که بدنه اصلی مدیریت درگیری های ویتنام در کامبوج است.

این روزنامه اسراییلی افزود: در زمان جنگ آمریکا با ویتنام، هر از گاهی کامبوج نیز تهدید می شد و ابتدا چند کامبوجی به دلیل مداخله در ویتنام دستگیر شدند. در حال حاضر نیز وضعیت ایران نیز همانند کامبوج آن زمان است زیرا تاکنون چند مقام ایرانی به واسطه مداخله در اوضاع عراق شناسایی و دستگیر شده اند.

هاآرتص با اشاره به اینکه منظور بوش از مقابله آمریکا با شبکه های مداخله گر در عراق، ایران و سوریه هستند، تاکید کرد: طبق مقایسه ای که ایران با کامبوج شد باید تاکید کنیم که تهران خطرناک تر است زیرا در موقعیت فعلی، آنها علاوه بر دخالت در عراق، فعالیت هسته ای مشکوک نیز دارند.

در ادامه این مقاله آمده است: ایران باید تحت هر شرایطی، فعالیت هسته ای خود را متوقف و با این کار حسن نیت خود را به جهانیان ثابت کند چرا که در غیر اینصورت عواقب ناخوشایندی منتظر آنها خواهد بود.

هاآرتص با یادآوری سخنان کاندولیزا رایس در عربستان افزود: همانطور که وزیر امور خارجه آمریکا در عربستان به ایران و سوریه در مورد دخالت هایشان هشدار داد، آنها نیز باید پیام رایس را دریابند که خطر نزدیک است زیرا اکنون همه از میزان نقش آفرینی منفی شان با خبر شده اند.

در همین حال، جان نگرو پونته رییس آژانس اطلاعات امنیت ملی آمریکا که این روزها خبرهایی مبنی بر استعفای او از این سمت و ایفای نقش به عنوان مشاور دوم رایس شنیده می شود در مصاحبه با هاآرتص گفت: نگرانی ما از بابت ایران به عنوان تهدید هسته ای فراتر رفته است و به همین دلیل بیم آن می رود در صورت حمله نظامی به آنها، دامنه فعالیت های تروریستی گسترش پیدا کند.

وی افزود: تروریست ها اهداف زیادی برای ضربه زدن به آمریکا در سراسر دنیا دارند و حتی اگر حمله به سفارتخانه های خود در سراسر جهان را در نظر بگیریم، به این نتیجه خواهیم رسید که برای دفاع از آنها نیز باید هزینه زیادی صرف کنیم.

نگرو پونته اظهار داشت: در حال حاضر مشغول بررسی وضعیت ایران در منطقه هستیم و باید ببینیم که شرایط در آینده به کدام سمت پیش می رود.


 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.