تاريخ : | | نویسنده : hajahmad


وام 10 ميليوني اقشار كم درآمد براي خريد مسكن كه قرار بود تا اسفند ماه جاري به 30 هزار نفر از واجدين شرايط پرداخت شود به دليل عدم استقبال متقاضيان و شرايط سخت آن به كمتر از 10 هزار نفر پرداخت شده است.
 
به گزارش فارس،،بر اساس برنامه اي كه محمد سعيدي كيا وزير مسكن و شهرسازي در تاريخ 15 آذر سال 84 اعلام كرد قرار شد اين وام براي خريد مسكن به 30 هزار نفر پرداخت شود اما گزارش ها حاكي از آن است كه نزديك به دو ميليون نفر براي دريافت اين وام نام نويسي كردند و بانك مسكن براي انتخاب تنها 30 هزار نفر از بين اين حجم تقاضا به دردسر افتاد.

اين حجم بالاي ثبت نامي از يك سو و اولويت بندي كردن افراد داراي واجد شرايط موجب شد تا پرداخت وام هاي 10 ميليون توماني با تاخير مواجه شود وحتي چندين بار از سوي وزير مسكن و شهرسازي اصلاحيه هايي براي آن صورت گيرد اما اين اصلاحيه ها نيز موفق نبوده و طبق آمارهاي استخراج شده در بانك مسكن حتي به 10 هزار نفر هم پرداخت نشده است.

بنابراين گزارش، دولت برنامه اي براي رونق بخشيدن به بازار راكد مسكن تصويب كرده بود كه هدف آن كمك به تامين مسكن خانوارهاي كم درآمدي بود كه امكان خريد و اجاره مسكن ندارند.قرار بود تا پايان خرداد ماه 30 هزار نفر از واجدين شرايطي كه درآمد آنها كمتر از 240 هزار تومان است از وام 10ميليون توماني برخوردار شوند، اما به نظر مي رسد به دليل كافي نبودن ميزان وام به دليل رشد بيش از اندازه قيمت مسكن و شرايط سخت دريافت وام اجراي اين برنامه را با مشكل مواجه كرده است.

در مرحله اول قرار بود كه 9000 فقره به متقاضيان و ثبت‌نام كنندگان شهرهاي بزرگ و 21 هزار فقره وام نيز به شهرهاي كوچك و متوسط پرداخت شود.

بر اساس اين گزارش، عليرغم اينكه وزير مسكن و شهرسازي اصلاحيه‌اي براي تسهيل آيين‌نامه پرداخت وام‌هاي 10 ميليوني توماني خريد مسكن نيز ارايه كرده اما هنوز بسياري از افراد نتوانسته‌اند مدارك خود را به بانك مسكن ارايه كنند. حتي پيگيري‌هاي سازمان مسكن و شهرسازي استان‌ها نيز براي تسهيل در پرداخت وام‌ها نتوانسته روند مناسبي كه دولت پيش‌بيني مي‌كرد صورت گيرد.

وام وديعه مسكن 5 هزار تا بيشتر از برنامه

يكي از برنامه هاي دولت براي حمايت از اقشار كم درآمد پرداخت وام 3 ميليون توماني وديعه مسكن براي تهيه مسكن اجاره اي بود.در اين برنامه براي سال اول (سال 84) قرار بود به 20 هزار نفر از واجدين شرايط مشخص شده از سوي سازمانهاي مربوطه پرداخت شود اما گزارشها حاكي است كه تاكنون به 25 هزار نفر اين وام پرداخت شده است.

بنابراين گزارش، اعتبار در نظر گرفته شده براي طرح پرداخت 3 ميليون توماني وديعه مسكن در سال گذشته در مجموع 40 ميليارد تومان است كه از اين مبلغ 18 ميليارد تومان سهميه كميته امداد امام خميني، 10 ميليارد تومان سهميه سازمان بهزيستي، 6 ميليارد تومان سهميه بنياد شهيد و امور ايثارگران و 6 ميليارد تومان سهميه بازنشستگان صندوق‌هاي بازنشستگي و تامين اجتماعي تعيين شده است.

اين گزارش مي‌افزايد: دولت براي كمك بيشتر به حال اقشار كم درآمد تحت پوشش اين سازمانها امسال اين اعتبار را از 40 ميليارد تومان به 80 ميليارد تومان افزايش خواهد داد تا اين سازمانها با رشد دو برابري سهميه خود افراد بيشتري را به بانك مسكن براي دريافت اين تسهيلات معرفي كنند .رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.