سایت گل - لوبیسا تومباکوویچ مربی 58 ساله اهل کشور صربستان هفته گذشته رسما به عنوان سرمربی استیل آذین انتخاب شد و با امضای قرارداد یک ساله به این تیم پیوست. تومباکوویچ روز چهارشنبه در ابتدای اردوی برون مرزی استیل آذین وارد استگرزباخ در جنوب شرقی کشور اتریش شد و تمرینات تیم جدیدش را زیر نظر گرفت. این مربی در نخستین گفت و گوی رسانه ای پس از انتخاب به عنوان سرمربی استیل آذین تاکید کرد که تنها با هدف قهرمانی و کسب افتخارات ارزشمند به فوتبال ایران آمده است.

تومباکوویچ در گفت و گویی با وب سایت رسمی باشگاه استیل آذین تهران از اهداف و برنامه خود گفته است:

- از سال 1992 مربیگری را آغاز کردم. در پارتیزان بلگراد سال ها کار کردم و به نتایح خوبی دست یافتم. 6 بار در پارتیزان قهرمان لیگ شدیم و 3 بار هم جام حذفی را به دست آوردیم. رکورد های خوبی در آن سال ها داشتیم. من پرافتخار ترین مربی در تاریخ فوتبال یوگسلاوی هستم و هنوز مربی دیگری در فوتبال صربستان هم نتوانسته این رکورد را ثبت کند. در یک فصل از مسابقات با ثبت 103 گل زده عنوان بهترین خط حمله تاریخ لیگ یوگسلاوی را به دست آوردیم. معمولا رکورد بیشترین گل زده در اختیار تیم ما بود. فکر می کنم در کشور خودم کارنامه کاملا روشن و موفقی داشته ام.

- ما به عنوان قهرمان لیگ و جام حذفی بارها در جام یوفا به میدان رفتیم و در بعضی از دوره ها نتایج خوبی گرفتیم. یک بار موفق شدیم نیوکاسل انگلیس را در بلگراد مغلوب کنیم. یک بار هم در رم مقابل تیم لاتزیوی پرستاره که آن زمان نستا و مانچینی را در اختیار داشت به تساوی بدون گل رسیدیم که نتیجه خوبی بود. حتی در بازی با بایرن مونیخ هم با نتیجه نزدیک یک بر صفر باختیم. می توانستیم حداقل به تساوی برسیم اما بدشانس بودیم.

- زمانی که به شاندونگ پیوستم آنها تیم هشتم جدول بودند و مدعی قهرمانی به شمار نمی رفتند اما سال های خوبی داشتیم. 5 فصل در شاندونگ مربیگری کردم ، دو بار قهرمان لیگ شدیم ، 3 بار جام حذفی را به دست آوردیم و چند بار هم در سوپر جام قهرمان شدیم. در لیگ قهرمانان آسیا هم دو بار به مرحله یک چهارم نهایی رسیدیم. برای من و شاندونگ این افتخارات کافی بود. شخصیت تازه ای برای این تیم ایجاد کردم و دیگر انگیزه ای برای ماندن نداشتم. به همه افتخارات ممکن در فوتبال این کشور رسیدم و واقعا بعد از 5 سال نمی خواستم آنجا بمانم. خوشحالم زمانی از این تیم جدا شدم که شاندونگ را به اوج رسانده بودم و حالا آنها بعد از دالیان دومین تیم قدرتمند فوتبال چین هستند.

- وقتی پیشنهاد مذاکره از استیل آذین رسید جزئیات را بررسی کردم. نمی خواستم به تیم کوچکی بروم که برای اهداف کوچک تلاش می کند. اینجا همه از قهرمانی می گویند و من هم فقط همین هدف را دنبال می کنم. سابقه من نشان می دهد که توانسته ام کارهای بزرگی انجام بدهم با خودم گفتم چرا این کار را در یک کشور جدید انجام ندهم؟ آمدم و با مسئولان باشگاه مذاکره کردم. فضای موجود را مناسب و حرفه ای دیدم و به توافق رسیدیم.

- من علاقه ای به همکاری با تیم های ضعیف و یا متوسطی که برای قهرمانی شکل نگرفته نداشته ام. وقتی در یک تیم هدف چیزی غیر از قهرمانی است شرایط کاملا متفاوت است.در چنین تیمی احساس مسئولیت وجود ندارد. تیمی که با این ذهنیت وارد رقابت نمی شود حرفه ای نیست. من نمی توانم در چنین فضایی کار کنم. وقتی هدف کوچکی برای خودتان می سازید به موفقیت کوچک تری می رسید اما من همیشه قهرمانی را هدف قرار داده ام و البته در 18 فصل مربیگری 14 جام به دست آورده ام که فکر می کنم حاصل همین تفکر است.  18 سال مربیگری کرده ام و همیشه جایی بین 3 تیم اول جدول داشته ام. هرگز در عمر مربیگری و زندگی حرفه ای خودم در جایگاه چهارم جدول قرار نداشته ام. به همین دلیل با تیم های ضعیف و متوسطی که قهرمانی نمی خواهند همکاری نمی کنم.

- من از چند روز پیش همکاری خود را با مربیان ایرانی را آغاز کردیم. می توانم بگویم در برخورد اول احترام و رفتار خوبی از آنها دیدم. من می دانم که این سه مربی از بزرگان تاریخ فوتبال ایران بوده اند و در این کشور محبوب هستند. آنها زحمات زیادی کشیده اند تا تیم را در این مدت آماده کنند و هدایت تمرینات را در دست داشتند. حتما مردم ایران هم به این شخصیت ها که قهرمانان محبوبشان بوده اند علاقه دارند. فکر می کنم کسانی که بازیکنان بزرگی در تیم ملی کشورشان بوده اند حتما فوتبال را خیلی خوب می فهمند. امیدوارم در کنار هم همکاری خوبی داشته باشیم و بتوانیم تیم را به موفقیت برسانیم. من قطعا به همکاری همه آنها برای موفقیت تیم نیاز دارم.

- دارکو بلوژویچ و آلکساندر یانکوویچ مربیانی هستند که سال ها با آنها همکاری داشته ام. ما همه جا یک تیم کامل وهماهنگ بودیم. آلکساندر با داشتن دکترای فوتبال یکی از مربیان با هوش ، توانمند و البته با دانش است که کمک زیادی به من می کند. دارکو هم مربی با تجربه  و با سابقه ای است که دروازه بان اول تیم ملی یوگسلاوی بوده. این دو مربی در یونان، چین و همچنین پارتیزان بلگراد هم دستیار من بودند. ساشا ایلیچ هم در کنار این دو به من کمک می کند. امیدوارم ترکیب مربیان ایرانی و خارجی تیم در کنار هم موفق و تاثیرگذار باشد.

- این امتیاز مهمی است که من بازیکنان توانایی در اختیار دارم. هر ستاره ای که بخواهد بزرگ تر و موفق تر از همیشه باشد در تیم من جایگاه خوبی دارد اما اگر ستاره ها میلی به درخشیدن نداشته باشند از بازیکنان جوان ستاره های بزرگی می سازم.

- وجود ستاره ها حتما به تیم کمک می کند و برای موفقیت لازم و ضروری است. من خوشحالم که بازیکنان بزرگ و با تجربه ای در اختیار دارم که سوابق خوبی داشته اند. این امتیاز مهمی است که من بازیکنان توانایی در اختیار دارم. هر ستاره ای که بخواهد بزرگ تر و موفق تر از همیشه باشد در تیم من جایگاه خوبی دارد اما اگر ستاره ها میلی به درخشیدن نداشته باشند از بازیکنان جوان ستاره های بزرگی می سازم. ما باید قهرمان شویم و من در این مسیر با کسی تعارف ندارم. در تیم من بهترین ها و آماده ترین بازیکنان بازی می کنند. برای من غیر از آمادگی بازیکن هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد.

- کمتر از یک هفته است که کار خودم را آغاز کرده ام و طبیعتا در این مدت نمی توان به صورت دقیق و کامل در مورد همه پیز صحبت کرد. ما دو بازی انجام دادیم و تا حد زیادی با توانایی بازیکنان تیم آشنا شدم. البته تیم در شرایط بدنسازی بوده و روزی  دو جلسه تمرین سنگین داشته ایم. سعی می کنم تیم را به هماهنگی بهتری برسانم و برای حضور در مسابقات لیگ آماده شویم.

- در فوتبال حرفه ای باید منطقی و منظم باشید. حمله و دفاع، هر دو مهم است. البته من به طور کلی فوتبال تهاجمی را دوست دارم. فکر می کنم همیشه باید حمله کرد  تا حریف هیچ فرصتی برای تسلط بر بازی پیدا نکند.


رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.