فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت : نمي توانيم در ارتباط با انقلاب اسلامي بي تفاوت باشيم و بايد دانست که بي تفاوتي خطر بسيار بزرگي براي انقلاب است و شهدا امروز از ما انتظار دارند که از راه و هدفشان به خوبي پاسداراي کنيم.
   
به گزارش ايرنا به نقل از باشگاه خبرنگاران بسيج، سردار " محمدعلي جعفري " روز چهارشنبه در ديدار با پاسداران و بسيجيان در حسينه امام خميني تيپ 12 قائم آل محمد ( عج ) استان سمنان افزود: برخي ها اصرار دارند بگويند که سپاه و بسيج نيروهاي نظامي هستند اما رهبر معظم انقلاب تاکيد دارند و مي فرمايند که بسيج نيروي نظامي نيست و سپاه هم فقظ نظامي نبوده و مسووليت هاي ديگري نيز در حوزه هاي فرهنگي، سياسي و امنيتي برعهده دارد.

وي افزود : درست است که بايد همواره آماده باشيم تا اگر خطري پيش آمد با آن مقابله کنيم اما اين تنها براساس الگوهاي خارجي سازمان هاي امنيتي و دفاعي است.

سردار جعفري ادامه داد: حفظ آمادگي نيروها لازم است و همه بايد آماده باشند تا در صورت تعرض احتمالي به کشور و ايجاد مشکلاتي نظير ناامني در گوشه و کنار جامعه با آن مقابله کنند اما اين فقط کافي نيست.

وي اظهارداشت: اگر تنها به همين بسنده کرديم و اين نگاه را به پاسداري از انقلاب اسلامي داشتيم نقطه انحراف ما از همينجا آغاز مي شود، چون قرار نيست که دشمن فقط از طريق جنگ و تهديدات نيمه سخت و ناامني انقلاب را از ما بگيرد.

وي با بيان اينکه بايد در باره فلسفه انقلاب اسلامي صحبت و نقش موثر و تاثيرگذار آن تبيين شود، گفت: پاسداران و بسيجبان طبق قانون اساسي داراي وظيفه دفاع و نگهباني از انقلاب و دستاوردهاي آن هستند و اين وظايف را بايد شناخت و تجزيه و تحليل مناسبي پيرامون آن موضوع داشت و هرگز نبايد فکر کرد که اين مسووليت فقط به عهده رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي افزود : هر روز بايد فکر کنيم که چه وظيفه اي در قبال انقلاب اسلامي داريم و اين نوع تامل و تدبر از انتظارهاي رهبر معظم انقلاب اسلامي است.

وي اضافه کرد : فلسفه وجودي پاسداران و بسيجيان حفظ انقلاب اسلامي است وگرنه کشور، نظام اسلامي و خاک مقدس ايران مدافعان زيادي همچون ارتش، نيروي انتظامي و طلاعات دارد و با اين نوع نگاه ديگر نيازي به ايجاد سپاه و بسيج در انقلاب نبوده است.

وي ادامه داد: ما امروز در جنگ نرم قرار داريم و دشمن هر روز تعرض بيشتري به ما مي کند و افرادي که به هر بهانه اي نسبت به انقلاب مسئله دار مي شوند نشان مي دهند که جنگ نرم بر روي آنها تاثير گذاشته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت : اکثر آنهايي که امروز مقابل انقلاب ايستاده اند مشکلشان اين است که به دنيا وابسته اند و يا دستشان از بيت المال قطع شده است.

وي در ادامه گفت: انقلاب اسلامي داراي دو بعد داخلي و خارجي بوده و در بعد داخلي بايد به حکومت و جامعه اسلامي کامل برسيم، گرچه به جز با ظهور امام زمان (عج ) هرگز نمي توان به تکامل حکومت اسلامي دست يافت اما جهت گيري انقلاب به سمت رسيدن به آن است.

جعفري با بيان اينکه برخي ها نگاهي انحرافي در اسلام ايجاد کرده بودند که فساد بايد افزايش يابد تا امام زمان ( عج ) ظهور کنند، افزود : اين مساله دقيقا مخالف سيره امام راحل است و وظيفه هر مجاهد مسلمان اين است که قيام کند و عليه ظلم، جور، بي عدالتي و انحراف از مسير اسلامي از خود واکنش نشان دهد.

وي مطالبه اصلي رهبر معظم انقلاب را تحول دانست و گفت: ولي امر مسلمين جهان عقيده دارند که اگر قرار بود انقلاب متوقف شود ديگر نيازي به سپاه و بسيج نبود.

وي افزود: پيشگيري از وقوع تهديد و اقدامات بازدارنده وظيفه اصلي سازمان هاي امنيتي و دفاعي است و سپاه بايد به اين مساله توجه داشته باشد.

سردار جعفري اضافه کرد : دشمن امروز جرات حمله نظامي به ايران را ندارد و گرچه به کشورهاي اطراف ما لشگرکشي کرده است، چون آمادگي نيروهاي ايراني را مي بيند به خود جرات تعرض به کشورمان را نمي دهد.

وي نصريح کرد : بايد کاري کرد که دشمن خيال حمله به سرش نزند.

وي گفت : مردم با بصيرت، هوشياري و آگاهي بالا در حوادث سال گذشته در صحنه حضور داشتند و پاسخ مخالفان انقلاب را دادند و بايد به گونه اي عمل کنيم که ديگر فتنه هايي از اين دست رخ ندهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهارداشت: پاسداران و بسيجان مدافع و نگهبان انقلاب اسلامي هستند و بايد دانست که فتنه هاي عميق سال گذشته خطر خيلي بزرگي بود که انقلاب را تهديد کرد.



رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.