مهر: وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه یکهزار میلیارد تومان قرض کرده‌ایم تا دیون فرهنگیان را پرداخت کنیم گفت: در حالی دو هزار میلیارد تومان بدهی پیش از موعد داریم که حتی یک ریال هم برای پرداخت آن پول نداریم.

حمید رضا حاجی‌بابایی ظهر شنبه در بیست و هفتمین اجلاس روسای آموزش و پرورش، افزود: آموزش و پرورش، وزارت اشتغال نیست، بلکه وزارت تعلیم و تربیت است و در استخدام نیروهای جدید باید معلمان از نظر روانشناسی بالینی مورد توجه قرار گیرند.

 به گفته وی، هدف از استخدام 40 هزار نیرو پر کردن کلاس‌های خالی نیست، بلکه در راستای تحول بنیادین و برای تخصصی شدن آموزش و پرورش است.

وی گفت: یکهزار میلیارد تومان قرض کرده‌ایم تا دیون فرهنگیان را پرداخت کنیم و در حال حاضر دو هزار میلیارد تومان بدهی پیش از موعد داریم، در حالی که یک ریال پول نداریم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در استخدام این نیروها باید همه دقت کنند تا حق کسی ضایع نشود، خاطرنشان کرد: 630 هزار نفر در آزمونی که برگزار شد شرکت کردند و از بین آنها کسانی به عنوان معلم انتخاب می‌شوند که بتوانند انسان برای جامعه تربیت کنند، مهم نیست که این معلمان فرزند چه کسی باشند.

حاجی بابایی ادامه داد: نیاز به استخدام 10هزار مشاور در این وزارتخانه از اکسیژن واجبتر است.

وی از راه‌اندازی نظام تعلیم و تربیت در کشور خبر داد و افزود: در هر استانی حداقل باید دو مرکز تربیت معلم و دو مرکز فنی برای جذب معلم راه‌اندازی شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نیروهای شرکتی گفت: تا آخر اسفندماه تمام نیروهای آموزش و پرورش که تا کنون شرکتی بوده‌اند باید به کار معین تبدیل شوند و در هیچ استانی نباید نیروی شرکتی وجود داشته باشد.

وی گفت: وجود هر نیروی جز آنچه در وزارتخانه تعریف شده و بخشنامه‌های آن صادر شده است، غیرقانونی است.

حاجی بابایی اظهار داشت: استانها باید برای جذب هنرجو در هنرستانها تبلیغ کنند و هر استانی که موفق عمل کند از سوی وزارتخانه تجلیل خواهد شد و در استانهایی مانند خوزستان، آمار جذب هنرجو در هنرستان باید بالای 60 درصد برسد.

وی با اشاره به سند درس ملی نیز توضیح داد: برنامه درس ملی در دست تدوین است که باید به زودی آماده و ارائه شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مولفه‌های تعریف شده در وزارت آموزش و پرورش برای تحول بنیادین گفت: در آموزش و پرورش یکصد مولفه تعریف شده که باید اجرا شود و در طول 9 ماهه گذشته بیش از 30 مولفه اعلام شده است که بخشی از آنها اجرایی شده و بخش دیگری در حال اجراست، اما بیش از 70 مولفه دیگر باقی مانده است که اجرای این برنامه‌ها نیاز به سرعت دارد.

وی خاطرنشان کرد: یک دقیقه تاخیر در اجرای یکی از برنامه‌های تعریف شده در آموزش و پرورش مسئولیت بسیاری دارد و ما موظفیم قسمت‌هایی از آموزش و پرورش را که نیاز به تغییر دارد با سرعت پیش ببریم.

حاجی‌بابایی گفت: باید از تمام امکانات آموزش و پرورش برای اجرای مولفه‌های تعریف شده کمک بگیریم و لازم است در این راستا قسمت‌هایی از ستاد آموزش و پرورش که تا کنون نتوانسته با ایده‌های وزارتخانه هماهنگ شود به سرعت اصلاح و روانسازی شود.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.