يكي از مراجع تقليد با تاكيد بر اينكه ايران نيازي به واردات ندارد، گفت: ما در كشور همه چيز داريم و نبايد از كشورهاي ديگر واردات صورت بگيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي ظهر امروز در ادامه سلسله مباحث تفسير قرآن كريم در شبستان امام خميني(ره) حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بيان اينكه برخاستن پيامبران بزرگ ‌از منطقه خاورميانه، يكي از مهم‌ترين مسايل تاريخي است، اظهار داشت: نخستين جوابي كه مي‌توان براي دليل اين موضوع بيان كرد اين است كه مورخان بزرگ شرق و غرب قبول دارند كه تمدن بشر از اين منطقه شروع شده است و نام آن را گهواره بشر مي‌دانند.

وي خاطرنشان كرد: انسان‌هاي امروز نسبت به گذشته اگر بي‌دين و بي‌ايمان هم باشد، خطرناك‌تر است و همين انسان است كه بمب‌هاي اتم، شيميايي و ميكروبي را توليد كرده است.

استاد حوزه علميه قم تصريح كرد: بشري كه به دنبال تمدن مادي است، بيشتر خطرناك شده و نيروي ايمان و مذهب براي كنترل او واجب‌تر است.

وي دومين جواب براي اهميت خاورميانه را حضور مردم از سراسر دنيا براي حل مشكلات در اين منطقه عنوان كرد و افزود: وقتي يك مكان به مركز تمدن جهان تبديل مي‌شود، از اطراف دنيا براي حل مشكلات خود به اين مكان رجوع مي‌كنند و اين ارزش آن را بالاتر مي‌برد.

مكارم شيرازي در ادامه سخنان خود با بيان اينكه نيازهاي‌ اصلي انسان‌ها در عمران و آباداني زمين است، اظهار داشت: ملتي كه كشاورزي و دامداري خوبي داشته باشد بي‌نياز است و صنايع پس از كشاورزي و دامداري اهميت دارند.

وي با تاكيد بر اينكه دولت‌ها بايد به كشاورزي و دامداري اهميت بيشتري بدهند، تصريح كرد: ملتي كه مواد غذايي خود را از جاي ديگري وارد كند بيچاره است و دولت‌ها بايد به كشاورزي و دامداري بيش از ديگر موارد اهميت قائل شوند.

استاد حوزه علميه قم با اشاره به منابع فراوان آبي كه در كشور ما وجود دارد، خاطرنشان كرد: كشور ما آب فراواني دارد كه اگر بتوانيم آنها را مهار كنيم خيلي مي‌توان از آنها بهره‌ برد و با توجه به اينكه زمين‌هاي فراواني هم در كشور ما وجود دارد با وجود اين دو نبايد بيكاري در كشور وجود داشته باشد.
وي با بيان اينكه زماني در كشور ما گندم به اندازه نياز وجود نداشت، اظهار داشت: با ظهور حكومت اسلامي نه‌تنها به راحتي گندم در كشور ما توليد مي‌شود، بلكه بخشي از اين توليدات هم به كشورهاي ديگر صادر مي‌شود.

آيت‌الله مكارم شيرازي با تاكيد بر اينكه ايران نيازي به واردات ندارد، گفت: ما در كشور همه چيز داريم و نبايد از كشورهاي ديگر واردات صورت بگيرد.

وي با بيان اينكه معناي استعمار در قرآن عمران و آباداني است، افزود: امروز از استعمار با معناي ديگري يعني خرابي و استفاده از منابع ديگر كشورها به اجبار به كار برده مي‌شود.
استاد حوزه علميه قم بيان داشت: امروز ملت‌هاي جهان بيدار شدند و دوران استعمار از بين رفته است.

وي خاطرنشان كرد: البته بايد توجه داشته باشيم كه استعمار فرهنگي و اقتصادي آغاز شده است و مسلمانان بايد بيدار باشند و اين استعمار را هم كه بسيار خطرناك است، از بين ببرند.
مكارم شيرازي با اشاره به ضرورت مناجات با خدا در شب‌هاي قدر افزود: شب‌هاي قدر در پيش است و بايد همگي به خداوند متوسل شويم و از گناهان توبه كنيم.

وي افزود: تا در اين شب‌ها فرصت داريد از خداوند نظام فرهنگي پاك‌تر و جواناني سالم‌تر را طلب كنيد تا جامعه ما از مشكلات متعدد خود رها شود.

استاد حوزه علميه قم تصريح كرد: اگر نتوانيم در اين شب‌هاي ارزشمند مشكلات خود را حل كنيم، ديگر زماني نخواهد ماند و بايد به فكر درخواست و راز و نياز با خدا باشيم.

وي با تاكيد بر اينكه در اين شب‌ها مردم بايد به فكر مردم پاكستان و افغانستان هم باشند،‌ گفت: طرف ديگر هم عراق است كه هنوز با مشكلات متعددي مواجه است و هنوز دولت ندارد.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.