بازرس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی گفت: هتلداران دولتی به دلیل اینکه درصد بالایی از مسافرانشان را میهمانان همایشها و سمینارهای دولتی تشکیل می دهند حاضر به ارائه تخفیف به گردشگران نیستند.

علی اسدی با بیان اینکه اتاق هتلهای پنج ستاره در ایران در مقایسه با اتاق هتلهای کشورهای همسایه گران است به خبرنگار مهر گفت: اگر چه هتلهای ایران تخفیفهای ویژه ای را برای تورهای گردشگری دفاتر خدمات مسافرتی در نظر می گیرند اما بازهم مبلغ اتاق هتلها برای مسافران خارجی مناسب نیست چرا که کیفیت خدماتی که در هتلهای ایران ارائه می شود با هزینه آن اتاق همخوانی ندارد.

وی بیان کرد: چندی پیش یکی از مدیران داخلی هتلهای ایران می گفت درصد اشغال اتاق هتلش در ماه رمضان ده درصد است اما حاضر نبود اتاقهای هتلش را با 50 درصد تخفیف به آژانسدار بدهد. در واقع ترجیح می داد اتاقش خالی بماند اما آن را حتی به نصف قیمت هم نفروشد. درحالی که اگر اتاق هتل هر شب فروخته نشود نمی توان این ضرر را در شب بعد جبران کرد.

اسدی افزود: معمولا هتلداران دولتی خیالشان راحت است که همیشه مسافر دارند به همین خاطر حاضر نیستند تخفیفهای مناسب در نظر بگیرند.

این آژانسدار تصریح کرد: معمولا هتلهای پنج ستاره دولتی ایران مسافران خارجی زیادی دارند. اما باید دید که از این تعداد چند درصد مهمانان سمینارها و همایشهای دولتی هستند. چون درصد واقعی تعداد گردشگران یک هتل بستگی به آمار مسافران دفاتر خدمات مسافرتی دارد که برای اقامت به هتلها مراجعه می کنند.

اسدی گفت: اکنون که هتلهای ایران درصد اشغال کمی دارند فرصت مناسبی است که هتلداران با تخفیفهای مناسب این کمبود را جبران کنند تا گردشگر نیز با دیدن ارزانی قیمت اتاق هتلها راغب شود در این فصل از سال به ایران سفر کند.

وی ادامه داد: گردشگران داخلی هم زمانی که می بینند قیمت اتاق هتلی در ایران 50 دلار است و قیمت اتاق هتلی دیگر  با همان ستاره و کیفیت در یکی از کشورهای همسایه 30 دلار است ترجیح می دهند مسافرت خارجی انجام دهد. 

اسدی یکی از مشکلات غیراستاندارد بودن قیمت اتاق هتلهای ایران را آموزش ندیدن کارکنان هتل و به روز نبودن خدمات گردشگری و استانداردهای کار کردن در هتلها عنوان کرد.


رپورتاژ
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ
سئو یعنی چی ؟
صنعت پرورش شتر مرغ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | احساس چت | چت احساس | چت روم احساس |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.