دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا تصريح كرد: مكتب جهاد، مقاومت و انتظار سرنوشت آينده جهان را رقم خواهد زد.

به گزارش ايسنا سردار سرلشكر سيد يحيي رحيم‌صفوي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه مشهد در خصوص علت وجودي و فلسفه بقا و استمرار انقلاب اسلامي گفت: بررسي علت پيدايش انقلاب‌ها و رمز استمرار و بقاي آن‌ها از اساسي‌ترين موارد مورد توجه و مورد مطالعه همه مراكز عالي و مطالعاتي و پژوهشكده‌ها در مقياس جهاني است.


وي با منحصر به فرد خواندن انقلاب اسلامي ايران در ميان ساير انقلاب‌هاي صورت گرفته تاكنون ادامه داد: در طول 100 سال گذشته انقلاب‌هاي متفاوتي همچون انقلاب روسيه، ‌چين و همچنين انقلاب اسلامي ايران اتفاق افتاده است كه در آن ميان، انقلاب اسلامي ايران از عوامل و مولفه‌هاي منحصر به فرد در مقياس جهاني و متفاوت با ساير انقلاب‌ها است و به همين دليل دشمنان اسلام و صهيونيست‌ها به دنبال پيدا كردن رمز پايداري و پيروزي انقلاب اسلامي ايران هستند.

وي ادامه داد: انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني(ره) و آيت‌الله العظمي خامنه‌اي اميدبخش همه‌ انسان‌هاي مظلوم و ستمديده جهان اسلام و بشريت است.


رحيم صفوي با نابسامان خواندن نظام، قدرت و امنيت فرهنگي و اقتصادي جهان در شرايط كنوني، تصريح كرد: در جهان كنوني و در شرايط حاضر ما از نظر قدرت در دوران عدم قطعيت و ناپايداري استراتژيك در مباحث امنيتي اقتصادي و فرهنگي به سر مي‌بريم، به گونه‌اي كه پيش‌بيني حوادث سال‌هاي آينده و مديريت آن‌ها بسيار سخت و پچيده شده و خارج از مديريت جهاني است.

وي ادامه داد: حدس زده مي‌شود كه قدرت از غرب عالم به سمت شرق در حال حركت و انتقال است و يكي از فرضيه‌هاي تغيير و تحول قدرت از غرب به شرق در هزاره سوم شكل‌گيري قدرت در قاره آسيا به ويژه در منطقه خاورميانه و آسياي جنوب شرق و جنوب غربي است.

وي مكتب انتظار را فلسفه نجات بشريت از دست ظالمان دانست و افزود: سرنوشت آينده جهان را مكتب جهاد، مقاومت و انتظار رقم خواهد زد كه منظور از مكتب جهاد، تنها جهاد دفاعي نيست، بلكه شامل جهاد فرهنگي و سازندگي و نقش آن در ساختن كشور عزيزمان ايران تا رسيدن به يك قطب قدرت در خاورميانه و شناخته شدن به عنوان كشوري پيشرفته و آباد در سراسر جهان است.

دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا تاكيد كرد: ملت ما و همه‌ ملت‌هاي اسلامي با فلسفه‌ انتظار، در برابر تحريم‌هاي اقتصادي كه در طول 32 سال گذشته عليه ما سامان داده شده است، در مقابل جهانخواران مقاومت و ايستادگي كرده و همچنان در زير سايه همين مكتب و فلسفه زندگي خواهند كرد.

وي در ادامه سخنراني‌اش ضمن گراميداشت سالگرد شهادت فرماندهان شهيد نور علي شوشتري و رجبعلي محمدزاده بيان كرد: شهيد شوشتري و محمدزاده و همه شهداي عالي مقام استان‌هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي و همچنين همه‌ شهداي ارتش،‌ جهاد، بسيج و نيروي انتظامي تربيت شدگان و پرورش يافتگان مكتب امام(ره) و مقام معظم رهبري بودند.

رحيم صفوي با نام بردن از برخي از ويژگي‌ها و خصوصيات ياران حضرت مهدي(عج) از زبان علي ابن ابيطالب(ع) ادامه داد:به گفته اين بزرگوار ياران حضرت مهدي مرداني هستند فولاد دل كه همه‌ وجودشان يقين به خداست و همواره گوش به فرمان امام خويش هستند و خدا جوياني هستند كه سبك بال به سوي خداوند خويش روي مي‌آورند و همواره شهادت در راه خدا را آرزو مي‌كنند، شهداي هشت سال دفاع مقدس نيز اين چنين بودند.

وي ادامه داد: شهيد نور علي شوشتري و محمدزاده و همه 23 هزار شهيد دفاع مقدس به دنبال ياري دادن به امامشان بودند و به هر سمتي كه مي‌رفتند، به دنبال فداي جانشان به امام، اسلام ، كشور و ملتشان بودند.

وي شجاعت و مردم داري را از ويژگي‌هاي شهيد شوشتري و شهيد محمدزاده دانست و ادامه داد: شهيد شوشتري و محمدزاده انسان‌هايي مومن، خردمند، شجاع و مردم‌دار بودند كه به مردم سيستان و بلوچستان عشق مي‌ورزيدند و از رنج و مصيت آنان رنج مي‌بردند و از شادي آنان شاد مي‌شدند و جانشان را فداي امنيت و آباداني سيستان و بلوچستان كردند.

صفوي با نام بردن از شهيد شوشتري با عنوان شهيد وحدت در خصوص عمليات‌هاي انجام داده، وي گفت: شوشتري فرمانده جامعي بود كه با تخصص‌هاي لازم آشنايي داشت و در همه لحظات سخت و پر اضطراب و خطرناك جنگ حضور پيدا مي‌كرد.

وي ادامه داد: اين فرمانده جنگ با قلبي مطمئن و آرامش مثل يك سردار سپاه و با توكل و اعتماد به نفس بالا همچون كوهي استوار ايستاد و فرماندهي كرد و پيروزي آفريد؛ وي درسن 61 سالگي مثل يك جوان 20 ساله با لباس رزم به دشت‌ها و كوه‌هاي سر به فلك كشيده سيستان و بلوچستان عازم شد و استراتژي جديدي را براي ايجاد امنيت پايدار در سپاه سيستان و بلوچستان ايجاد كرد.

دستيار و مشاور عالي فرمانده كل قوا امنيت كنوني موجود در كشور را حاصل فعاليت هاي سپاه ارتش، بسيج و نيروي انتظامي در مرزها دانست و تصريح كرد: تمامي نيروهاي مسلح در سراسر كشور تحت فرماندهي كل قوا آيت الله العظمي خامنه‌اي امنيت و دفاع همه جانبه كشور بزرگ و عزيزمان ايران را تامين كرده‌اند و همين نيز باعث شده است كه بعد از گذشت 32 سال از جنگ كشور ما شاهد پيشرفت، رفاه، آسايش و عدالت باشيم و كشورمان امن‌ترين كشور در منطقه به شمار مي‌آيد.


 رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.