تاريخ : | | نویسنده : hajahmad
 
بسیاری از هنرمندان و روزنامه نگاران مصری روابط بسیار مثبتی با «حسنی مبارک» رئیس جمهور برکنارشده مصر داشتند که از طریق این روابط شخصی و دوستانه در طول سالهای طولانی حکومت مبارک تلویزیون و سینمای مصر را به اکران آثار خود اختصاص داده بودند و چه بسا این فعالیت‌های هنری باب طبع ملت مصر نبوده و چه مخالفت‌ها که از طرف علما و ملت مصری نشده ولی در ‌‌نهایت با نادیده گرفتن نظر مردم پخش می‌شدند.

به گزارش سرویس بین‌المللی «فردا» به نقل از روزنامه الشعب چاپ مصر، پس از سقوط دولت مبارک، شبکه عربی ویژه نگه‌داری اطلاعات (وابسته به سازمان حقوق بشر)، از افتتاح سایتی باهدف انتشار اسامی روزنامه نگاران، هنرمندان و شخصیت‌های مصری که در دوران انقلاب مصر در مقابل اراده و خواست ملت مصر ایستادند و رسما از دولت مبارک حمایت کردند، خبر داد.

این پایگاه تازه تاسیس که تحت عنوان نام‌های شرم‌آور، آغاز به کار کرده است، لیستی از نام افرادی که با مبارک همپیمان شده و بر علیه انقلاب ملت مصر عمل کرده‌اند را منتشر کرده است.

این پایگاه اطلاعاتی، نام کسانی که در طول مقاومت ملت مصر در «میدان التحریر»، بر علیه مردم سخنرانی کرده و یا در حمایت از مبارک اقدام کرده‌اند را منتشر کرد.

همچنین در صفحه دیگری از این پایگاه، از کلیه شخصیت‌های معروف مصری که به گونه‌ای مردم را در انقلاب همراهی کردند و در رسیدن مردم به خواسته‌هایشان موثر بودند، تقدیر و تشکرشده است.

لازم به ذکر است که تعدادی از هنرمندان، روزنامه‌نگاران و ورزشکاران معروف با حضور در میدان تحریر – محل تجمع مردم انقلابی مصر- به ایراد سخنانی، به حمایت از مبارک پرداختند و به جوانان انقلابی مصر تهمت‌های بسیار زدند و ناسزا بسیار گفتند و برخی جوانان را علیه جوانان انقلابی تحریک کردند و مردم انقلابی را مزدور نامیدند.

شبکه عربی ویژه نگه‌داری اطلاعات در مصر، با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد: این سازمان ضمن آنکه طرفدار آزادی بیان و آزادی افراد در اتخاذ موضع ‌است ولی تحریک کردن افراد علیه یکدیگر و اتهام مردم انقلابی به مزدوری را نمی‌پذیرد و این اقدامات را به معنای تلاش برای سرکوب کسانی می‌داند که علیه دیکتاتوری انقلاب کرده و خواهان آزادی هستند.

در این بیانیه اظهار شد: هدف از تاسیس این پایگاه اطلاع‌رسانی، که تحت عنوان نام‌های شرم‌آور آغاز به کار کرده، ذکر مواضع افراد ضد انقلاب و همپیمان با مبارک است و کسی را برای محاکمه یا تحریک علیه آن‌ها وادار نمی‌کند.

این پایگاه در ادامه ضمن تاکید بر عدم درخواست محاکمه این افراد، نوشت: ولی ما شدیدا خواهان محاکمه «انس الفقی»، وزیر ارتباطات مصر در دولت مبارک هستیم که در طول چندین سال گذشته در راه گمراهی مردم مصر تلاش می‌کرد.

این شبکه در تعبیری طنزآلود، برخی افراد را به موشی که در حال غرق در آب است، تشبیه کرده، و در توضیح این تشبیه نوشت: برخی افراد به محض آنکه عرش حکومت متزلزل شد و بت سی ساله مبارک را در حال شکسته شدن دیدند، موضع خود را تغییر داده و به حمایت از انقلاب پرداختند. این افراد خود را در حال غرق شدن دیدند و همانند موش در حال غرق شدن، عمل کردند.

شبکه مورد نظر اینگونه افراد را بی‌حیثیت نامیده و موضع آن‌ها را شرم‌آور دانسته است.

شبکه عربی ویژه نگه‌داری اطلاعات در پایان و پس از اعلام این مطالب، نام چندین شخص مطرح در زمینه‌های روزنامه نگاری، هنر و ورزش را اعلام کرده و موضع آن‌ها را نیز توضیح داده است.

رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | دوره آموزشی کفپوش سه بعدی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.